Showing: 1 - 13 of 110 RESULTS
Aktuality Profese 2012 ZŠ praktická

Rybičková pomazánka

V rámci pracovních listů Profese 2012 se žáci třetí třídy dozvěděly nové informace o rybách, kde žijí, jak nám mohou být prospěšné, ale také to, jak by měl člověk chránit jejich životní prostředí. Zjistili jsme, že ryby jsou sladkovodní a mořské. Některé jsme poznali na obrázku, ostatní jsme si vyjmenovali a vyhledali na internetu, jak vypadají ve skutečnosti.

(Pokračování textu…)

Profese 2012 ZŠ praktická

Vařili jsme pudink

V rámci projektu Profese 2012 si mají žáci třetí třídy po vypracování pracovního listu, který se zabývá právě touto dobrotou, uvařit pudink. V pracovním listu jsme si přečetli, co vše k uvaření pudinku potřebujeme, jaké náčiní použijeme, jaké druhy pudinků máme. Zjistili jsme, že existuje spousta různých příchutí, podle obrázků jsme je poznávali a zapsali si je.

(Pokračování textu…)

Aktuality Profese 2012 ZŠ praktická

Odkud se bere vejce

Žáci třetí třídy se pomocí pracovního listu „Profese 2012“ v předmětu praktické práce dozvěděli, odkud se bere vejce. Nejdříve jsme si povídali o vejcích a pomocí obrázků jsme si popsali celou cestu vajíčka od jeho vzniku až na náš talíř. Žáci byli šikovní a pěkně vyprávěli, hodně toho věděli sami. Jen jsme si navíc řekli, že vajíčko je nejen slepičí, ale i husí, kachní, křepelčí či obrovské pštrosí. Vyzkoušeli jsme si i malý test o potravinách. (Pokračování textu…)

Aktuality Profese 2012 ZŠ praktická

Navlékáme a řadíme prvky

Žáci první třídy pracovali v projektu „Profese 2012“ s pracovním listem číslo 26. Vymalovali si nejdříve draka, kterého by si chtěli pouštět v podzimním větru. Vyzkoušeli si namalovat první i poslední korálek na šňůrce. Potom si navlékali opravdové korálky na bužírku. Tato činnost se prvňáčkům moc líbila. Nejdříve si navlékal korálky každý podle svého vkusu. (Pokračování textu…)

Profese 2012 ZŠ praktická

Zeleninová polévka

V rámci projektu Profese 2012 v hodinách předmětu Praktické práce žáci třetí třídy vařili zeleninovou polévku. Této činnosti předcházela důkladná příprava. V prvouce si žáci procvičovali druhy zeleniny, snažili se rozeznat všechny, které se dají u nás koupit. Taktéž pracovali s pracovním listem, který byl v rámci projektu vytvořen.

(Pokračování textu…)

Aktuality Profese 2012 ZŠ praktická

První pracovní listy z Profese 2012

Naši prvňáci se letos také zapojili do projektu Profese 2012. V rámci předmětu Praktické práce se začínají seznamovat s pěti tématy – kuchařské práce, truhlářské práce, zahradnické práce, pečovatelské a údržbářské práce. Nejdříve si projdou pracovní listy zaměřené na bezpečnost práce, seznámí se s prostředím, pracovními pomůckami a nářadím. (Pokračování textu…)

Aktuality Profese 2012

Skoba z kovu

Žáci 7. třídy v rámci projektu „Profese 2012“ vyráběli s panem učitelem Martinem skobu z kovu. V pracovních listech se dozvěděli základní informace o práci s kovem. Jaké nářadí je potřeba a také to nejdůležitější – jak se postupuje při výrobě. Jak se jim práce podařila se můžete podívat ve fotogalerii.

 150 145 1261
Aktuality Profese 2012

Velikonoce

Období před Velikonocemi jsme také letos prožili příjemně. Teoretická příprava proběhla v PL Profese 2012 a potom jsme si prakticky mimo jiné vyzkoušeli různé techniky zdobení kraslic, velikonoční aranžmá, osev a vazby, trénovali jsme pletení pomlázky z osmi. Podívejte se na video, jak se nám daří 🙂 Krásné Velikonoce.

Aktuality Profese 2012

Krmítko

V projektu „Profese 2012“ se žáci osmé třídy učí pracovat se dřevem. Naši osmáci pod vedením pana učitele Bučka vyráběli pro ptáky krmítka. Podívejte se, jak se jim práce vydařila. Pracovní listy si můžete prohlédnout v záložce „Profese 2012“. Žáci se seznámí se správným pracovním postupem. Podle nákresů si přenesou rozměry jednotlivých dílů na dřevo, uřežou si díly , dřevo opracují. Poté krmítko sestaví a provedou povrchovou úpravu, aby krmítko odolalo povětrnostním vlivům. Krmítka se umístí na stromy v okolí školy. Můžeme pozorovat ptáky, kteří se v okolí školy vyskytují.

img_13691 img_13661 img_13682

Aktuality Profese 2012

Klíčenka z plastu

V rámci projektu „Profese 2012“ si žáci 7. ročníku pod vedením pana učitele Martina vyrobili klíčenku z plastu. Žáci si nejdříve prošli pracovní list, seznámili se s postupem a poté jej realizovali v dílnách. Podle plánku si nákres přenesli na plast. Poté pilkou ořízli potřebný tvar a pilníkem zahladili drsné hrany. Vyvrtala se dírka na navlečení kroužku a klíčenka je hotová.

1091 1012 0921